Dla dentysty

Zalety i wady leczenia nakładkami typu aligner

Zalety i wady leczenia nakładkami ortodontycznymi typu aligner

Czym różnią się aparaty nakładkowe od tradycyjnych aparatów metalowych? Jakie są zalety i wady leczenia nakładkami ortodontycznymi typu aligner?

Zalety leczenia nakładkami ortodontycznymi

Niewidoczność

Nakładki prostujące zęby (aligner) są zrobione z przezroczystego materiału – dzięki temu są praktycznie niewidoczne w ustach pacjenta. Tradycyjne aparaty ortodontyczne są bardzo widoczne.

Łatwa higiena jamy ustnej

W przeciwności do aparatu tradycyjnego pacjent nie musi zmieniać nawyków utrzymania higieny jamy ustnej. Nakładki można łatwo zdejmować i zakładać bez pomocy lekarza dentysty. Czyszczenie zębów jest również o wiele łatwiejsze.

Utrzymanie wysokiej higieny jamy ustnej podczas leczenia tradycyjnym aparatem stałym jest bardziej wymagające i czasochłonne.

Brak konieczności zmiany diety

Stosowanie tradycyjnych aparatów metalowych wymaga zmiany diety. Należy unikać jedzenia orzechów, twardych owoców, ponieważ mogą one zniekształcić aparat.  Trzeba również ograniczyć spożywanie cukierków typu krówki ponieważ mogą one obkleić aparat i wyczyszczenie go będzie bardzo trudne.

Podczas leczenia nakładkami ortodontycznymi typu aligner można jeść swoje ulubione posiłki, oczywiście zdejmując nakładki przed jedzeniem.

Wizualizacja leczenia

W większości przypadków można przewidzieć, ile będzie trwać leczenie. Przy pomocy nowoczesnych cyfrowych technologii istnieje możliwość wizualizacji wyników leczenia, co w niektórych przypadkach pomaga na zdecydowanie się na podejmowanie leczenia.

Wady leczenia nakladkmi typu aligner

Ryzyko zgubienia albo odkształcenia się

Przez możliwość zdejmowania nakładek jest niestety ryzyko zgubienia nakładek- dlatego SmileUniverse zaleca noszenie ze sobą specjalnego małego opakowania na alignery (dostarczone w zestawie).

Picie gorących napojów bez ściągnięcia nakładki wcześniej albo czyszczenie nakładek w gorącej wodzie może spowodować pęknięcie lub odkształcenie się nakładki. Pamiętaj, żeby w lecie nie zostawiać nakładek w rozgrzanym samochodzie!

Nieprzestrzeganie zaleceń lekarza stomatologa

Nie wszyscy pacjenci przestrzegają zaleceń lekarza dentysty. W przypadku nakładek ortodontycznych muszą one być noszone przez co najmniej 22 godziny dziennie. Jeżeli pacjent nie jest zdyscyplinowany i nie przestrzega wymaganego czasu leczenia może okazać się, że nie osiągnie rezultatów leczenia zgodnych z założonymi.

#Pięknyuśmiech #prostezeby #zdrowezeby #prosto #aligner #nakładki #nakładkiortodontyczne #prostowaniezebow #zalety #wady #ortodncja #leczenie ortodontyczne #produkcjapolska #usta #piękno #estetyka #smile #smilewithsmileuniverse #polskasięuśmiecha #uśmiechnijsię #uśmiechnijsięwPolsce

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com oraz na oficjalnych kontach SmileUniverse w social media mają jedynie charakter informacyjno – edukacyjny i są informacjami natury ogólnej. Informacje te nie mogą być traktowane przez czytelników jako dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i nie mogą zastępować diagnozy lekarskiej. Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla każdego Pacjenta. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty i pod jego nadzorem.

Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach