Dla dentysty

Napoje przebarwiające zęby.

Każdy z nas chciałby mieć idealnie białe zęby. Niektórzy krępują się szeroko uśmiechać przez przebarwienia na zębach. Mogą to być plamy lub ogólne przebarwienia od lekko żółtego do nawet brązowego koloru.

Na odcień naszych zębów ma duży wpływ higiena jamy ustnej. Na rynku istnieje dużo producentów, którzy oferują różne artykuły do wybielania zębów: pasty, żele, proszki, paski wybielające. Zanim jednak z czegoś skorzystasz najlepiej skonsultować się z lekarzem dentystą, i zapytać, jaka metoda wybielania zebow jest najodpowiedniejsza dla Ciebie.

Nawet przy bardzo dobrej higienie jamy ustnej mogą pojawiać się różnego rodzaju przebarwienia na zębach. Na to może wpływać mnóstwo czynników: uwarunkowanie genetyczne, przyjmowanie leków, stan zdrowia, złe nawyki i oczywiście dieta a w szczególności spożywane napoje.

Jakich napojów unikać, żeby się cieszyć białym uśmiechem?

Dieta a odcień zębów

Kawa

Jednym z napojów które wpływają na odcień naszych zębów to oczywiście kawa. Oprócz ciemnego koloru posiada również kwaśne pH które może negatywnie wpływać na nasze szkliwo.

Herbata

Ten napój również może zmieniać kolor naszych zębów. Chodzi tu nie tylko o czarną herbatę. Czerwona a nawet biała herbata negatywnie wpływa na biel zębów. Taniny, które wchodzą w skład herbaty bardzo mocno potrafią przebarwić zęby.

Czerwone wino

Czerwone wino silnie odbarwia nasze zęby. Dzięki oczyszczającej funkcji naszej śliny nasze zęby są częściowo chronione przed mocnymi przebarwieniami.

Napoje gazowane

Kolorowe napoje gazowane również mają negatywny wpływ na nasze zęby. Ich kwaśny odczyn może częściowo rozpuszczać szkliwo co też powoduje zmianę koloru uzębienia. Możesz ograniczyć negatywny wpływ takich napojów poprzez picia ich używając słomki.

Kolorowe soki oraz napoje dla sportowców

Napoje w swoim składzie często majaa barwniki,i które mogą spowodować zmianę koloru szkliwa.

Jeżeli zdecydowałeś się na wybielanie zębów zalecamy wcześniejszą konsultację z lekarzem dentystą.  Używanie nieznanych produktów ze sklepów internetowych bez zaleceń lekarza często może pogorszyć stan zdrowia zębów oraz jamy ustnej. Jeżeli nie masz czasu na zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym lekarz również może zalecić wybielanie przy pomocy nakładek oraz specjalnego środka do wybielania.  Zapytaj swojego lekarza stomatologa o szczegóły!

Po zakończeniu leczenia nakładkami SmileUniverse, zalecamy wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym w celu cieszenia się jeszcze atrakcyjniejszym efektem.

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com oraz na oficjalnych kontach SmileUniverse w social media mają jedynie charakter informacyjno – edukacyjny i są informacjami natury ogólnej. Informacje te nie mogą być traktowane przez czytelników jako dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i nie mogą zastępować diagnozy lekarskiej. Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla każdego Pacjenta. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty i pod jego nadzorem.

#ortodoncja

#Leczenieortodontyczne  #polskaprodukcja #kontrola #leczeniepodkontrola #pięknyuśmiech #prostezęby #komfortowenakładkiortodontyczne #laboratoriumdentystyczne #Orto #ortodoncja #marzenia #uśmiechnijsię usta #dyskrecja #dyskrecjaleczenia #Polskasięuśmiecha #zęby #estetyczne #Naturalneszkliwozębów #Wybielaniezębówudentysty

Zobacz inne posty

Czym jest ortodoncja? Wady zgryzu.

Czytaj więcej

Czym jest aligner? Leczenie nakładkami clear aligner

Czytaj więcej
Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach