Dla dentysty

Higiena jamy ustnej a noszenie aparatów retencyjnych.

nakładki korygujące zgryz

Jak utrzymać poprawna higienę jamy ustnej podczas noszenia nakładkowego aparatu retencyjnego?

W celu ograniczenia gromadzenia się płytki bakteryjnej oraz ryzyka powstawania próchnicy należy zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej bez względu na to, na który aparat retencyjny się zdecydowałeś.

Przy użytkowaniu retainera stałego niestety będziesz musiał zmienić swoje nawyki higieny jamy ustnej. W tym przypadku najlepiej udać się do lekarza specjalisty po wskazówki.

Podczas noszenia aparatów retencyjnych zdejmowanych możesz swobodnie myć zęby po zdjęciu swojego aparatu. Też nie możesz zapominać o nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych. Należy również umyć aparat przed każdym założeniem. Możesz w tym celu użyć pasty, której używasz do mycia zębów.

Zaleca się nieużywanie zbyt gorącej wody, ponieważ może to doprowadzić do odkształcenia aparatu retencyjnego.

#aligner #retainer #prostowaniezebow #smileuniverse #smile #smilewithsmileuniverse #aligners #nakladkiprostujacezeby #retencja #smilewithsmileuniverseeveryday #piekno #piękne #zęby #ładne #estetyka #piękneusta #zdrowe #retencja #aligner #nakładki ortodontyczne #ortodoncja

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com mają charakter informacyjno- edukacyjny. Informacja zamieszczona na stronie www.smileunievrse.com nie stanowi substytutu diagnozy lekarskiej.  Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla ciebie. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty.

Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach