Dla dentysty

Jaki wpływ ma spożywanie sera na zęby?

Oprócz wysokiej zawartości wapnia i fosforu, ser ma wiele zalet, które mogą pomóc uniknąć wielu chorób. 

Jaki jest korzystny wpływ spożywania sera na jamę ustną?

Ser ma wiele zalet dla zębów i jamy ustnej:

Chroni przed próchnicą

  • Zawiera wapń i fosfor, które pomagają ograniczyć demineralizację, czyli sytuację, w której szkliwo traci swoje minerały i może prowadzić do rozwoju próchnicy zębów
  • Zawiera lipidy, które pokrywają zęby warstwą ochronną, co może ograniczać rozwój próchnicy.

Ułatwia czyszczenie zębów

  • Żucie sera stymuluje produkcję śliny, która pomaga oczyścić jamę ustną. Ten zwiększony przepływ śliny również rozcieńcza bakterie.

Jakie jest niekorzystny wpływ spożywania sera na jamę ustną?

  • pH sera jest bardzo kwaśne. Erozja zębów występuje, gdy szkliwo, a topi się z powodu kwasowości. Im niższe pH, tym bardziej kwaśny pokarm, im wyższe pH, tym bardziej zasadowy pokarm.
  • Nieświeży oddech. Bakterie w naszych ustach rozkładają białka w serze, wytwarzając lotne związki siarki, które mają najprzyjemniejszy zapach… To samo zjawisko występuje w prawie wszystkich produktach mlecznych.

Leczenie nakładkami ortodontycznymi SmileUniverse – aligner a spożywanie sera

Pamiętaj, że przed każdym posiłkiem należy ściągnąć nakładki ortodontyczne od SmileUniverse. Po posiłku należy dokładnie umyć zęby oraz nakładki przed ponownym ich nałożeniem.  

#Ser #posiłek #nakładkinazeby #aligners #piękny #uśmiech #polskasieuśmiecha #mieszkamwPolsce #nakładki #ortodoncja #fakty #ortodonta #piękne #uśmiechnijsię #proste #pocałuj #pocałunek #alignery #kontrolaortodonty #lekarzdentysta #lubięser #serowo #wybielaniezębów

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com oraz na oficjalnych kontach SmileUniverse w social media mają jedynie charakter informacyjno – edukacyjny i są informacjami natury ogólnej. Informacje te nie mogą być traktowane przez czytelników jako dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i nie mogą zastępować diagnozy lekarskiej. Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla każdego Pacjenta. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty i pod jego nadzorem.

Zobacz inne posty

Czym jest ortodoncja? Wady zgryzu.

Czytaj więcej

Czym jest nowa era stomatologii cyfrowej?

Czytaj więcej
Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach