Dla dentysty

Piercing jamy ustnej – czy szkodzi?

Kolczykowanie jamy ustnej – czy szkodzi?

Kolczyki zawsze były sposobem na wyrażenie swojego stylu, wyróżnienie się od innych. To może być przekłucie uszu, nosa, języka, policzków, warg

Najważniejsze co musisz zrobić po podjęciu decyzji zrobienia piercingu, to po pierwsze wybór dobrego salonu zajmującego się piercingiem ciała. Sprawdź opinie o salonie, dopytaj się o standardy higieny oraz o szczegóły procesu.  

Bardzo ważne, żeby specjalista używał tylko wysterylizowanych narzędzi podczas zabiegu. To bardzo łatwo sprawdzić. Osoba przeprowadzająca zabieg powinna przy Tobie rozpakować szczelnie zamknięty pakiet z instrumentami. Wtedy masz pewność, że narzędzia są sterylne.

Pamiętaj nawet wybranie profesjonalnego salonu nie gwarantuje braku uczuleń albo komplikacji podczas lub po zabiegu piercingu – wszystko zależy od reakcji Twojego ciała.

Zagrożenia powiązane z noszeniem kolczyków w obrębie jamy ustnej

Każdy organizm jest indywidualny. Twoja koleżanka może przejść zabieg bez komplikacji, ale to nie gwarantuje, że też tak będzie w Twoim przypadku.

Jeżeli zdecydowałeś się na piercing w obrębie jamy ustnej, przed zabiegiem warto udać do lekarza dentysty, żeby dowiedzieć się o ryzyku związanym z tym zabiegiem oraz o zaleceniach dotyczących tego zabiegu w Twoim przypadku.

Kolczyk w języku – czy jest bezpieczny?

Przekłucie języka się wiążę z większym ryzykiem komplikacji niż inne rodzaje piercingu.

Możliwość ukruszenia się zębów

             Istnieje duża możliwość ukruszenia się zębów – można bezwiednie uderzyć językiem z kolczykiem w zęba i go ukruszyć.

Uszkodzenie szkliwa

             Kolczyk jest wyprodukowany z materiałów twardych, przez co metalowe części mogą uszkodzić szkliwo zębów.

             Stany zapalne

             Jama ustna to miejsce naszego organizmu, w którym znajduje się naprawdę dużo     drobnoustrojów oraz bakterii. Otwarta rana, zwłaszcza w pierwszych dniach po zabiegu przekłuwania ułatwia pojawienie się stanów zapalnych. W takim przypadku jest konieczne zgłoszenie się do lekarza specjalisty.

             Reakcja alergiczna

            Bardzo ważne, żeby Twój kolczyk nie zawierał niklu, materiału, który może być szkodliwy ze względu na reakcje alergiczne.

Kolczyk w języku – czy warto?

Są zwolennicy oraz przeciwnicy tego rodzaju piercingu. Ze względu na ryzyko pogorszenia stanu zdrowia jamy ustnej zaleca się unikanie piercingu w tej części ciała.  Lekarze dentyści przestrzegają, że piercing wewnątrzustny ma duży wpływ na strukturę jamy ustnej i może spowodować powstawanie ran oraz uszkodzenia zębów.

Osoby zajmujące się piercingiem ciała uważają, że poprawnie wykonany zabieg oraz profesjonalnie dobrana biżuteria eliminują wszelkie negatywne reakcje organizmu.

Warto poznać różne opinie, ale ostateczna decyzja zależy tylko o Ciebie!

Chociaż nakładki SmileUniverse ( aligner) pokrywają  powierzchnię każdego zęba, to błędnym będzie przekonanie, że dzięki temu posiadanie kolczyków w jamie ustnej jest bezpieczne. Alignery nie chronią dziąseł przed ciągłym kontaktem i naciskiem, który powoduje ich trwałą erozję, co jest najbardziej problematycznym rodzajem uszkodzenia spowodowanym przez piercing. Dentysta zadecyduje czy osoba z piercingiem jamy ustnej kwalifikuje się do leczenia nakładkami ortodontycznymi.

#Kamieńnazębny #higienizacja #osadnazębny #zachowajhigienę #alignery #nakładkiortodontyczne #uśmiech #pięknyuśmiech #smile #smilewithsmileuniverse #piękne #proste #nakładkiprostujące #prosto #piercing #kolczyk #kolczykiwjezyku #kolczykowanieciala

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com mają charakter informacyjno- edukacyjny. Informacja zamieszczona na stronie www.smileunievrse.com nie stanowi substytutu diagnozy lekarskiej.  Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla ciebie. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty.

Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach