Dla dentysty

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Patrząc na półkę ze szczoteczkami do zębów w sklepie ciężko jest się nie zgubić. Szczoteczki manualne, soniczne, elektryczne, wielopęczkowe, międzyzębowe

Istnieją nawet szczoteczki elektryczne z aplikacjami mobilnym, wspierającymi kontrolę nacisku szczoteczki, szybkość oraz dokładność szczotkowania.

Jaka szczoteczkę do zębów wybrać?

Szczoteczki ogólnie możemy podzielić na 3 grupy: manualne (czyli klasyczne), soniczne oraz elektryczne.

Szczoteczki manualne

Szczoteczka tej grupy posiada najprostszą budowę, jest najtańsza na rynku. Ale żeby szczotkować zęby skutecznie tą szczoteczką należy używać jej w prawidłowy sposób. W zależności od stanu zdrowia jamy ustnej są różne metody szczotkowania zębów: dla osób z obnażeniem szyjek zębów, z aparatem ortodontycznym, ze stanem zapalnym dziąseł. Żeby dobrać odpowiednią metodę najlepiej udać się do higienistki stomatologicznej albo lekarza dentysty.

Szczoteczki soniczne

Z wyglądu takie szczoteczki przypominają szczoteczki elektryczne. Mają uchwyt, w którym znajduje się silniczek oraz końcówkę. Końcówka natomiast kształtem przypomina szczoteczkę manualną, również jest podłużna. Tego rodzaju szczoteczki stają się coraz bardziej popularne. Ich działanie jest oparte na generowaniu fal dźwiękowych. Ta opcja pozwala na rozbijanie płytki bakteryjnej nawet w miejscach trudnodostępnych oraz jej skuteczne usunięcie.

Szczoteczki elektryczne

Szczoteczka elektryczna jest dosyć podobna budową do szczoteczki sonicznej. Również posiada rękojeść, w której znajduje się silniczek oraz końcówka. Natomiast ruchy końcówki są rotacyjne, w niektórych modelach również pulsacyjne.

Wybierając szczoteczkę do zębów najlepiej skonsultować się ze specjalistą. W zależności od stanu zdrowia dentysta albo higienistka stomatologiczna pomoże Ci dobrać odpowiednie artykuły do higieny jamy ustnej.

Osoby z klasycznym aparatem ortodontycznym muszą poświęcać szczególną uwagę na higienę jamy ustnej. Natomiast podczas leczenia nakładkami ortodontycznymi SmileUniverse nie musisz zmieniać swoich nawyków. Dowiedz się więcej od swojego lekarza dentysty!

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com oraz na oficjalnych kontach SmileUniverse w social media mają jedynie charakter informacyjno – edukacyjny i są informacjami natury ogólnej. Informacje te nie mogą być traktowane przez czytelników jako dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i nie mogą zastępować diagnozy lekarskiej. Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla każdego Pacjenta. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty i pod jego nadzorem.

#ortodoncja

#Leczenieortodontyczne  #polskaprodukcja #kontrola #leczeniepodkontrola #pięknyuśmiech #prostezęby #komfortowenakładkiortodontyczne #laboratoriumdentystyczne #Orto #ortodoncja #marzenia #uśmiechnijsię usta #dyskrecja #dyskrecjaleczenia #Polskasięuśmiecha #zęby #estetyczne #aligners #znieczulenie #skaling #lakowanie #wybielaniezębów

Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach