Dla dentysty

Jaką pastę do zębów wybrać?

Jaką pastę do zębów wybrać?

Produkt do mycia zębów występuje w trzech formach:

  • pasty,
  • żelu
  • oraz połączenia pasty i żelu.

Pasta do zębów jest używana ze szczoteczką do zębów w celu usunięcia płytki nazębnej, przebarwień powierzchniowych i resztek jedzenia z powierzchni zębów, dziąseł i języka, w celach kosmetycznych, profilaktycznych i terapeutycznych. W gabinecie dentystycznym od higienistki stomatologicznej otrzymasz spersonalizowana poradę dotyczącą najlepszego typu pasty do zębów dla swojego przypadku.

Działanie pasty do zębów

Pasta do zębów zapobiega próchnicy

Środkiem leczniczym, o którym wiadomo, że pomaga zapobiegać próchnicy zębów, to fluorek sodu. Kilka badań wykazało, że środek ten jest jednym z elementów profilaktycznych, które mogą zmniejszyć częstość występowania próchnicy zębów.

Pasta do zębów pomaga zmniejszyć nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów została zdefiniowana jako krótkotrwały, ostry ból odczuwany w odsłoniętej zębinie, zwykle w odpowiedzi na bodźce termiczne, dotykowe, osmotyczne lub chemiczne lub w obecności powietrza.

Produkty, które pomagają zmniejszyć nadwrażliwość zębów to azotan potasu i chlorek strontu. Azotan potasu zmniejsza na przykład wrażliwość na ciepło i zimno. Chlorek strontu zmniejsza wrażliwość na dotyk. Przy prawidłowym stosowaniu pasty te pomagają zmniejszyć nadwrażliwość w ciągu kilku tygodni.

Redukcja kamienia nazębnego

Pirofosforan, cynk i triklosan to środki, które mogą zmniejszać lub opóźniać powstawanie kamienia nazębnego nad dziąsłami. Środki te nie mają jednak wpływu na kamień nazębny już obecny w jamie ustnej ani na kamień nazębny tworzący się między zębami i pod dziąsłami.

Pamiętaj, że podczas leczenia nakładkami ortodontycznymi aligners SmileUniverse higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna. Porozmawiaj ze swoim dentystą prowadzącym jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej podczas leczenia nakładkami ortodontycznymi od SmieUniverse.

#smile #smileuniverse #aligner #smile #higiena #higienajamyustnej #pięknyuśmiech #prostezęby  #nakładki #nakładkiortodontyczneodsmileuniverse #smile #smileuniverse #Transforming_smiles_ one_universe_at_a_time #ortodoncja #ortodoncjacyfrowa #lab #labor

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com oraz na oficjalnych kontach SmileUniverse w social media mają jedynie charakter informacyjno – edukacyjny i są informacjami natury ogólnej. Informacje te nie mogą być traktowane przez czytelników jako dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i nie mogą zastępować diagnozy lekarskiej. Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla każdego Pacjenta. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty i pod jego nadzorem.

Zobacz inne posty

Czym jest ortodoncja? Wady zgryzu.

Czytaj więcej

Alignery zyskały ogromną popularność w Polsce

Czytaj więcej
Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach