Dla dentysty

Czym jest ortodoncja? Wady zgryzu.

Czy masz problem z ustawieniem zębów lub deformacją szczęki? Czy Twój ortodonta zaleca leczenie ortodontyczne, aby to skorygować? Co to jest ortodoncja?

Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja to dziedzina, która pozwala dentyście ze specjalizacją ortodontyczną skorygować nieprawidłowe ustawienie zębów, poprawić funkcjonowanie uzębienia, a tym samym poprawić uśmiech i zachować zdrowie jamy ustnej.

Leczenie ortodontyczne jest odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Skąd wiadomo, czy potrzebne jest leczenie ortodontyczne?

Dentysta lub ortodonta zazwyczaj zaleca leczenie ortodontyczne w następujących przypadkach:

  • Wady zgryzu: na przykład, jeśli dolne zęby zakrywają górne zęby lub jeśli dolne zęby nie stykają się z górnymi zębami;
  • Anomalia szczękowo-twarzowa: jeśli żuchwa (dolna szczęka) jest zbyt cofnięta, jeśli dolne zęby są zbyt cofnięte lub jeśli masz asymetryczną szczękę (pionową lub poziomą);
  •  Stłoczenia zębów: tj. nieprawidłowe ustawienie zębów itp.

Jakie metody leczenia ortodontycznego są dostępne dla dorosłych?

Coraz popularniejszą metodą leczenia ortodontycznego dorosłych osób jest stosowanie nakładek ortodontycznych typu aligner.  Przezroczyste nakładki na zęby są praktycznie niewidoczne gołym okiem i mogą być stosowane do korygowania nieprawidłowego ustawienia zębów. Fakt, że są one zdejmowane, zapewnia również prawdziwy komfort, szczególnie podczas jedzenia i mycia zębów.

Dorośli, którzy wymagają skomplikowanego leczenia ortodontycznego, decydują się na stały klasyczny aparaty ortodontyczny. Jeżeli osobie przeszkadza wygląd klasycznego aparatu w niektórych przypadkach istnieje możliwość umieszczenia go po wewnętrznej stronie zębów, aby był jak najbardziej dyskretny.

#lab #laboratoriumcyfrowe #cyfrowaortodoncja #ortodonta #aligner #nakładki #prostującezęby #pięknyuśmiech #komfort #dyskrecja #sekret #pięknouśmiechu #wielkeosiagniecie #technologia3d #super #smileuniverse #smile #smilewithsmileuniverse #czymjestortodoncja

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com oraz na oficjalnych kontach SmileUniverse w social media mają jedynie charakter informacyjno – edukacyjny i są informacjami natury ogólnej. Informacje te nie mogą być traktowane przez czytelników jako dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i nie mogą zastępować diagnozy lekarskiej. Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla każdego Pacjenta. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty i pod jego nadzorem.

Zobacz inne posty

nakladki ortodentyczne

Aparat retencyjny- czym jest i jak go stosować?

Czytaj więcej
nakładki korygujące zgryz

Higiena jamy ustnej a noszenie aparatów retencyjnych.

Czytaj więcej
Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach