Dla dentysty

Alignery zyskały ogromną popularność w Polsce

Nakładki ortodontyczne tzw. alignery są stosowane w leczeniu nieprawidłowo ustawionych zębów od 1998 roku. Metoda leczenia alignerami została stworzona przez pacjenta, który sam przeszedł leczenie ortodontyczne – ale tradycyjnym aparatem metalowym. W 1997 podczas noszenia nakładek retencyjnych po zakończonym leczeniu ortodontycznym, student Uniwersytetu Stanford w Kalifornii zauważył, że nakładki również naciskają na zęby. Stwierdził, że nakładki będą świetną alternatywą dla tradycyjnych aparatów i z kolegami z uczelni stworzył pierwszą firmę zajmującą się produkcją nakładek ortodontycznych.

W taki sposób pomysł jednego studenta zmienił życie wielu ludzi na całym świecie! Dzisiaj już ponad 7 milionów pacjentów skorzystało z metody leczenia nakładkami typu aligner.

Alignery zyskały ogromną popularność – i oczywiście są również z powodzeniem stosowane w Polsce, gdzie laboratorium SmileUniverse ma swoją siedzibę.

Z jakiego materiału są produkowane nakładki ortodontyczne?

Nakładki ortodontyczne są produkowane z materiałów termoformowalnych, które są dostosowane do bezpiecznego długoczasowego kontaktu z tkankami jamy ustnej. Materiał kopoliester, z którego produkujemy nakładki SmileUniverse jest przetestowany pod kątem biokompatybilności i jest fizjologicznie bezpieczny.

Koszty prostowania zębów nakładkami SmileUnievrse są uczciwe a warunki współpracy przejrzyste. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania cennika i oferty. Oferujemy cennik leczenia jednego lub obu łuków zębowych.

Alignery zamiast aparatu ortodontycznego

Zalety leczenia alignerami w porównaniu do tradycyjnego leczenia aparatem ortodontycznym są oczywiste:

  • Alignery są prawie niewidoczne i umożliwiają dyskretne leczenie.
  • Alignery są zdejmowane i można je łatwo wyjąć przed jedzeniem i szczotkowaniem. Pacjent nie jest zmuszony do zmiany diety a codzienna higienizacja zębów nie jest utrudniona
  • Nakładki ortodontyczne często pozwalają na znacznie krótszy czas leczenia w porównaniu do tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Plan leczenie nakładkami SmileUniverse

Już podczas pierwszej konsultacji w gabinecie dentystycznym, lekarz może pobrać wyciski lub wykonać skan zębów. SmileUniverse tworzy indywidualny plan leczenia 3D na podstawie danych dotyczących pozycji zębów, biorąc pod uwagę indywidualne życzenia i zalecenia lekarza.

Indywidualna długość terapii nakładkami

Czas trwania leczenia jest różny dla każdego pacjenta, ponieważ zależy od nasilenia nieprawidłowego ustawienia zębów i wynikającego z tego zakresu niezbędnych ruchów zębów.

Zakończenie leczenia

Po zakończeniu leczenia wystarczy nosić aligner stabilizujący tzw. retainer przez kilka godzin dziennie (lub przez noc), aby trwale utrzymać nowy uśmiech. Alternatywnie, dentysta może przymocować stały aparat retencyjny do wewnętrznej strony zębów. W przypadku tego rodzaju stabilizacji zęby są mocno przymocowane za pomocą drutu indywidualnie dopasowanego do kształtu zębów, więc nie ma potrzeby noszenia aparatu retencyjnego na noc. Stały retainer nie jest widoczny z zewnątrz. Lekarz decyduje i rodzaju retainera dla pacjenta.

Ten komunikat SmileUniverse przeznaczony jest dla profesjonalistów z branży dentystycznej. Nakładki prostujące zęby SmileUniverse są dostępne tylko u Twojego dentysty lub ortodonty. Tylko dentysta może zagwarantować poprawny proces leczenia. #smile #smileuniverse #ortodoncja #aligner #nakladka #3d #laboratorium3D #laboratoriumcyfrowe #skaner #dentysta #polska #polskaprodukcja #technologia #ortodonta #orto #ortodontyczny

Informacje zamieszczone na stronie internetowej www.smileuniverse.com oraz na oficjalnych kontach SmileUniverse w social media mają jedynie charakter informacyjno – edukacyjny i są informacjami natury ogólnej. Informacje te nie mogą być traktowane przez czytelników jako dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i nie mogą zastępować diagnozy lekarskiej. Informacje na blogu nie opisują wszystkich wskazań i przeciwskazań oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Aparat nakładkowy typu aligner to wyrób medyczny. Aparat nakładowy może nie być odpowiedni dla każdego Pacjenta. Nakładki ortodontyczne można stosować tylko po diagnostyce lekarza dentysty i pod jego nadzorem.

Zobacz inne posty

Czym jest aligner? Leczenie nakładkami clear aligner

Czytaj więcej
nakladki ortodentyczne

Aparat retencyjny- czym jest i jak go stosować?

Czytaj więcej
Ikona list

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o najnowszych promocjach